Angličtina pro děti TÁBOR

Co na té metodě Helen Doron English (HDE) vlastně je?

Metodika – HDE je světový leader ve výuce anglického jazyka pro děti od 3 měsíců do 19ti let. Anglická pedagožka a lingvistka Helen Doron vytvořila speciální metodiku výuky angličtiny založenou na opakovaném poslechu a pozitivní podpoře dítěte a postupně jí rozšířila do více než 36 zemí světa. Metoda učí děti přirozenou formou, jako by se jednalo o mateřský jazyk.

Franchisingový systém – jedná se o mezinárodní franšízu (celosvětově je více než 1000 výukových center a 3 miliony studentů). Všechna centra mají licenci k výuce – zajišťují stejnou kvalitu výuky po celém světě.

Materiály – kreativní výukové materiály, originální písničky, animovaná videa a vzdělávací aplikace. Jedná se o „domácí výrobu“ – vytvořeno paní Helen Doron a jejím specializovaným týmem lingvistů a pedagogických expertů. V každém kurzu mají studenti k dispozici 4 knížky, 4 digitální CD (na každodenní domácí poslech, který by měl probíhat minimálně 2x denně po dobu 15-25 minut), DVD + různé aplikace. Řada aplikací využívá moderní technologie, což děti podněcuje ke hře a studiu nejen během kurzů, ale i v jejich volném čase.

Učitelé – všichni učitelé v HDE jsou certifikováni, prošli učitelským kurzem, kde se učí do detailu metodiku a používání speciálních technik výuky a používání materiálů HDE. Učitelé jsou také pravidelně proškolování prostřednictvím seminářů, tak aby získávali aktuální znalosti založené na nejnovějších pedagogických výzkumech. Svým přístupem podporují proces učení, doprovází děti na každém kroku na cestě osvojování si jazyka a pomáhají jim objevit to nejlepší v nich.

Raný rozvoj dítěte

Čím dříve jsou děti vystaveny druhému jazyku, tím rychleji ho pojmou. Učení více jazyků od útlého dětství rozvíjí dětské mentální schopnosti – týká se nejenom jazyků, ale obecně učení nových dovedností. Dvojjazyčné děti jsou bystřejší – mají podstatně větší hustotu šedé kůry mozkové, která je zodpovědná za zpracovávání informací, včetně paměti, řeči a smyslového vnímání.

Schopnost učení/dobrého zvládnutí gramatiky v mateřském jazyce klesá se stoupajícím věkem – podle výzkumů je nejlepším časem pro zvládnutí gramatiky cizího jazyka do 7 let včetně.

 Typická lekce

Děti se toho nejvíc naučí, když si hrají. Děti nechtějí při výuce dlouhé hodiny sedět – to je ostatně jeden z důvodu, kvůli kterému ztrácí motivaci. Lekce jsou plné zábavných aktivit, které podněcují všechny smysly. Díky originálním písničkám, hrám, veselým rozhovorům a interakcím se z učení angličtiny stává zábava a dobrodružství. Jedná se tedy o zábavné propojení výuky a hry.

Učení probíhá v malých skupinkách (4-8 dětí podobného věku), trvá zpravidla 45 min (u starších dětí pak 60min). V hodinách se mluví pouze anglicky. Sedí se na koberci / na polštářích na zemi v kruhu. V každé lekci je řada krátkých aktivit, které podporují různé styly učení (vizuální, poslechové, pohybové). Učitel pokládá hodně otázek – snaha o maximální podporu při mluvení. Učební materiály jsou plné originálních příběhů, písní a animací proto, aby děti učení skutečně bavilo a inspirovalo.

Pro informace o zpracování osobních údajů klikněte zde.

Aktuality

Chystáme se na září 2021!

Vážení rodiče, začátek nového – pro nás již čtvrtého školního roku se blíží. V tomto roce budeme otevírat nové kurzy pro děti od 3 do 10 let. Ukázkové hodiny budou probíhat již 1.-3. září 2021. Zájemce prosím o vyplnění přihlašovacího formuláře –

Staňte se učitelem Helen Doron!